| ancuti a întrebat:

Nu mi-a venit ciclul 3 luni, ce sa fac?;(
Nu am contacte sexuale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i mamei tale si impreuna hotarati!

| Fatamuntilor a răspuns:

Primul lucru ar trebui sa vorbesti cu mama ta.

NU ai spus cati anisori ai si de cat timp esti la ciclu.In primii doi ciclul este neregulat.
Ciclul mai poate intarzia din cauza stresului, din cauza unor medicamente, sau din cauza unor diete
3 luni e cam mult. Vorbeste cu mami si consultati totusi un medic.

| Blamely a răspuns:

Du-te la un ginecolog. El va știi sigur despre ce-i vorba. Noi n-avem cum să știm.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Pai vorbeste cu mama ta si mergi la medicul de familie ia-ti o trimitere si de la scoala o adevarinta(daca esti eleva) si mergeti la ginecolog... poate fi vorba de o raceala netratata, despre o infectie sau e foarte posibil si de un chis ovarian, nu e periculos daca e mic si trece prin tratamant(acum am iarasi unul de 4 cm si fac tratament cu pastile)..eu la 18 ani asa am patit la fel doar ca avusesem contact sexual si mi-a intarziat menstruatia 2 luni jumate, m-am speriat rau dar am mers la ginecolog singura pentru ca inca nu voiam sa afle mama. Deci spune-i mamei tale, prima oara te vei simtii jenata dar dupa e ok si e pentru binele tau...bafta

P.S. Te va intreba daca ti-ai inceput viata sexuala deci spune-i adevaraul.

Răspuns utilizator avertizat
| NoRegretsxx a răspuns:

Nu ai nici notiunile de baza ale limbii romane nici ciclu menstrual..nah poveste.
Sa iti zic o treaba..cand aveam 20 de ani la fel am patit ..tot 3 luni nu am avut ciclu menstrual, la fel nu aveam nici contact sexual (cred ca asta ai zis acolo in limba ta) dar era din cauza stresului, lipsa somnului samd. Ar fi bine totusi sa consulti un ginecolog.
Bafta!

| Elii13 a răspuns:

Eu zic sa te duci la medic la un control, poate fi o boala grava sau o raceala minuscula, dar totusi trebuie sa fi precauta!