| 123Aalexa a întrebat:

Nu mi-a venit menstruația (ciclul), suntem la sfarsitul luni (24.04.2018).
Ultima data mi-a venit pe 20.
Nu am contacte sexuale. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Doarof3 a răspuns:

Dacă ești la pubertate, nu ai ciclu menstrual regulat. Unele persoane au, însă altele nu.Nici eu nu am ciclu menstrual regulat.În timp, se va regla devenind regulat.Stai liniștită nu e nimic grav.Totuși dacă nu iti vine intr-o perioada mai mare de 6 luni, ar trebui sa te duci la doctor, deoarece exista anumite cauze (chisturi, scădere în greutate, dereglări hormonale )

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Atunci de ce ai mai fi ingrijorata? laughing)) Intelegeam daca intra in disuctie posibilitatea unei sarcini, da asa? Se mai intampla sa intarzie sau sa te sara o luna, e normal.