| DulceataXP a întrebat:

Buna!
Nu am avut contacte sexuale dar in luna aceasta nu mi-a venit ciclul. deja 27 martie, imi este in grija

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ingrijorata nu ar trebui sa fi, poate ai racit sau e vorba de ceva dereglari hormonale

| AikkoxD a răspuns:

Am văzut în răspunsurile tale că ai 12 ani. Să înţeleg că ai ciclu de cel mult 1 an. N-ai de ce să-ţi faci griji. În primii ani este neregulat (pot fi şi excepţii), iar abia apoi începe să se regleze, odată cu dezvoltarea completă a organismului, începerea vieţii sexuale etc. Perioada durează de obicei între 28 şi 40 zile. Dacă depăşeşte 40 zile, mergi la un ginecolog. Nu-i nicio ruşine, nu te controlează acolo jos.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Pai nu ai de ce sa te sperii. mie mi-a intarziat 2 luni happy
inca nu s-a reglat...e ceva normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În adolescență menstruația se reglează, multe fete nu o au regulată. O să îți vină. Dacă totuși crezi că e o problemă prea gravă, cere și sfatul unui medic. Noi nu te putem consulta virtual și nici cunoștințele unuia nu le avem.