| Alyn13 a întrebat:

Nu mi-am decalotat niciodata penisul, dar am vazut ceva despre fimoza dar nu am inteles bine. eu nu pot sa-l decalotez din cauza acelei ate care este lipita de varful penisului. daca incerc mie sa nu se rupa ata. are vreo treaba ata cu decalotarea penisului? ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Iti inteleg necazul, dar nu ata e problema la decalotare. Penisurile care se decaloteaza complet au si ata de care vorbesti. Nu incerca sa te ranesti in zadar. Uite un site care sper sa te lamureasca un pic:
http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/fimoza_965

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Mai detaliat si mai pe inteles:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fimoz%C4%83