| MyNameisEduard a întrebat:

Nu pot dormi si e foarte târziu,îmi este foarte somn și nu pot să adorm, am fost bine dispus azi și m-am pus la somn dar simt un sentiment de gol pe interior, simt că-mi lipsește ceva.Ce ar putea fi? Cum sa trec peste acest sentiment? Vreau doar sa dorm...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insomnie produsa de stres, agitatie, lipsuri, frustrare, depresie sau anxietate. Pana nu rezolvi cauza ce tr framanta nu o sa ai o stabilitate emotionala buna si echilibrata, pana nu vei fi tu ok cu tine insuti! Aceptate asa cum esti, si lupta pentru ce te face fericit, altfel te consumi si psihicul e singurul care are mult de suferit

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca de la naturiste Emocalm cu melatonina

| MyNameisEduard explică (pentru anonim_4396):

Sunt cam stresat, anxios si as minti daca as spune că n-am si unele lipsuri.Mă frământă multe lucruri și îmi este greu dar încerc sa fac față, mă accept așa cum sunt dar nu prea sunt lucruri care mă fac fericit, și acele care sunt nu mă ajută mereu.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Greseala fatala pe care o faci: ai intrat pe un screen electronic si ti-ai trezit si activat creierul.
In situatia in care nu adomri este indicat sa iei o acrte cu fois a citesti, fiindca aceea calmeaza ochii si creieurl si adormi rapid, pe cand un screen electronic enerveaza ochii si crierul si adios somn.

| MrAM a răspuns:

E ceva in subconstient care te ține treaz. Pare sa fie mai mult o neimplinire sufleteasca fața de ceva anume si nu o ingrijorare.

| MyNameisEduard explică (pentru MrAM):

Sentimentele neîmpărtășite pot fi o neîmplinire sufletească?

| MrAM a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Cu siguranta, de asta e important sa ai o persoana de incredere cu care sa-ti impartasesti gandurile.

| Genevaaa a răspuns:

Ceva reprimat din trecut care te framanta pe interior?

| MyNameisEduard explică (pentru Genevaaa):

Nu,doar simt că-mi lipsește ceva și acel sentiment, scuze că nu pot să dau mai multe detalii

| RxTx a răspuns (pentru Genevaaa):

In cazul asta e mai complicat trebuie sa se spovedească sau sa se încreadă în Dumnezeu pentru viitor.

| MyNameisEduard explică (pentru RxTx):

Te asigur că cred în Dumnezeu și ma rog in fiecare seară si nu-s un păcătos

| RxTx a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Mergi si aleargă pe afară sau pur si simplu baga 1 oră de mers intensiv sa vii foarte obosit
Sa vezi cum adormi instantaneu.
Ia o sapă și săpați grădina o oră
Să vezi ce somn o să îți fie după

| RxTx a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Romani 3:23-24 VDC
Căci toți au păcătuit și sunt lipsiți de slava lui Dumnezeu. Și sunt socotiți neprihăniți, fără plată, prin harul Său, prin răscumpărarea care este în Hristos Isus

| Ka0ru a răspuns:

Bea un ceai de menta sau de lavanda cald