| seby8873 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac sa imi treaca durerea de masea si mi-e frica de durerea de la dentisti... spuneti-mi o stomatologie buna in targu mures daca sunteti careva va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu folosesc niste cuisoare in situatii de urgenta.

Se piseaza si se pune la masea. Efectul anesteziant este aproape instantaneu.

| remus a răspuns:

Eu stiu un stomatolog bun in cartierul tudor, sper ca ti-ai rezolvat deja problema, daca nu hai sa -ti spun ca este bestial ziua sa te stranga pantofi iar noaptea sa te doara maselele rolling on the floor

| valy a răspuns:

Incearca sa papi ceva usor. piure, sau ceva de genu care sa nu iti afecteze maseaua, si dupa ce ai mancat, mergi la farmacie, sau trimite pe cineva si cere-i aulin(la plic)este 1 leu max si iti garantez ca iti va trece, dar maine sau cat mai urgent mergi la un dentist.bafta

| tarziu a răspuns:

Daca ai cuisoare pune vreo 2-3 si tine'le acolo sa se dizolve. Stomatologie buna in Mures? langa maternitate este una, nu stiu exact numele strazii. dar e cea mai ok. De pe artei, mergi spre maternitate, treci de ea, si la intersectie o iei la dreapta. se vede firma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai cuisoare pune vreo 2-3 si tine'le acolo sa se dizolve. Stomatologie buna in Mures? langa maternitate este una, nu stiu exact numele strazii.dar e cea mai ok. De pe artei, mergi spre maternitate, treci de ea, si la intersectie o iei la dreapta. se vede firma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe www.dentist.ro la categoria Dentisti, pe harta Targu Mures :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma doare o masea de vreo 3 zile intr-una si nicu macar nu pot dormi... ia ceva antibotic pentru infectie daca ai.si un Nimefil sau Rupan. Te lasa durerea in vreo 5 minute. Sunt foarte bune!