| Marck94 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, am hipoacuzie usoara, am fost la centru de aparate in Arad ca sa probez aparate invizibile dar nu am auzit cu ele, am o speranta ca sa aud cu aparate invizibile sau alte modele care se observa putin la exterior, vreau sa aud bine. Deocamdata port aparate mari la exterior, se observa tare si traiesc cu ele chinuit. Am mancarimi la ambele urechi cum stau ele, vreau sa le schimb. Asistenta spune ca aparatele invizibile nu sunt suficient de puternice pentru mine. Sunt trist sa aud asta. Spuneti-mi, va rog frumos ca cei cu auz slab, pot auzi cu aparatele invizibile? Spuneti de cineva pe care il stiti. Va rog! Este cineva diagnosticat cu hipoacuzie usoara aude bine cu aparate invizibile? Am o singura speranta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

De ce te deranjeaza aparatele mari? Acum, tota lumea umbla cu casti (de la telefoane), unele asa de mari de zici ca sunt caciuli. Nu trebuie sa te complexeze asta. Dar vezi cum faci cu mancarimea de care spui. Intreaba medicul orl-ist.

Răspuns utilizator avertizat
| Peridava a răspuns (pentru Marck94):

Dupa raspunsul dat, meriti sa fii marginalizat. Nu pentru defectul de auz ci pentru mentalitate.

Răspuns utilizator avertizat
| Peridava a răspuns (pentru Marck94):

Eu nu am nici o problema in afara de obraznicii de pe TPU. Ti-ai raspuns tie, nu mie.