| Aly07 a întrebat:

Nu stiu cum de s-a intamplat, dar cand imi dadeam cu deodorant mi-a intrat o picatura in ochi si acum vad in ceata cu acel ochi. Oare e grav si trebuie sa merg la oftalmlog?
Va rog sa-mi luati in serios intrebarea nu sa radeti, nu am nevoie de asa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AstralConfessor a răspuns:

De cand esti asa?

| Aly07 explică (pentru AstralConfessor):

De azi dimineata.

| AstralConfessor a răspuns (pentru Aly07):

Trebuie sa pui o lingurita de bicarbonat intr-un bol in care sa-ti intre fata, pui un litru de apa, apoi bagi fata si deschizi ochii incet si clipesti de cateva ori. apoi te stergi pe fata, pana maine trege. Ai grija sa dizolvi bine bine bicarbonatul. Sanatate!

| Aly07 explică (pentru AstralConfessor):

Gata...mi-a trecut,dar fara sa folosesc metoda. M-am culcat si cand m-am trezit imi revenisem, orocum, multumesc! happy

| dacia63 a răspuns:

Nu e grav, clateste-l cu un pic de apa rece, o sa-ti treaca

| Aly07 explică (pentru dacia63):

M-am clatit insa nu imediat fiindca ma grabeam sa plec, dar nu mi-a trecut.

| kokopunct a răspuns:

Nu, nu este gravhappy! Mi s-a intamplat si mi.e si a fost doar pe momenthappy. Asteapta putin.