| Ditho a întrebat:

Nu stiu daca ma puteti ajuta, dar am o problema la testicule, au inceput sa ma doara cu cateva ore in urma, mai precis dintr.o data si foarte puternic, dar a inceput sa scada, si ma dor doar cand ma ridic in picioare, as vrea un sfat sau o opinie de la cineva csre cunoaste! Rog seriozitate si dau pamblica celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| seth2016 a răspuns:

Pentru orice durere de testicul te duci la medic. Testiculul nu doare daca e sanatos.

Daca durerea e foarte mare si mai e insotita si de ameteala, voma te duci de urgenta la spital pentru ca il poti pierde (torsiune testiculara).

Daca esti excitat si ai o erectie prelungita si te dor ambele testicule poti suferi de blue balls. Blue balls trece cu timpul. Mastur*barea poate fi necesara.