| CristalMine a întrebat:

Heiooo! Am o mare problema. Sunt o fire tareeeee timida! Mai precis am nevoie de un sfat din partea voastra puppy dog eyes Cum sa trec peste asta? As vrea sa nu ma mai agit cand imi aud numele, sa ridic mana la ore sau chiar sa vorbesc cu oricine oricand, chiar daca acel ceva este ocupat sau suntem in timpul orei. Ma puteti ajuta cumva? Chiar nu imi pot gasi increderea in mine! Ms :*

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Pai trebuie sa te gandesti ca nimeni nu iti face nimic, si nu este bine sa ai emotii. Problema este ca la un moment dat devine o obisnuinta... Nu esti singura care a trecut prin asa ceva. Cred ca mai multa comunicare ajuta intotdeauna... Cu parintii, cu colegii, cu oricine.
Multa bafta!

| CristalMine explică (pentru alecx4music):

Mersi de raspuns happy Cred ca am sa-mi fac o prietena mai buna cu care sa pot vorbi.

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ca sa nu iti mai fie frica la ore cant iti striga numele la catalog (cand face prezenta) poti sa inveti acasa si stai linistita. Eu cand nu invat la o materie nu imi este frica sa fiu ascultat sau sa imi faca observatie profa ca nu am pix, sau ca nu am caiet sau ca nu sunt atent la ea sau alte nimicuri d-astea. Si sa stii ca nu este obligatoriu sa vorbesti in timpul orei, daca nu ai ce discuta cu nimeni mai bine taci, dar daca ai ceva de zis zi in soapta. Niciun profesor nu o sa iti faca nimic daca nu ii deranjezi ora (prea mult).

| Bestxl a răspuns:

Pai si eu sunt la fel doar imi este rusine dar eu actionez pentru ca stiu sigur ca nu are ce sa mi se intample ai incredere in tine, foarte mult fii sigura pe tine si incearca sa ii vezi pe toti colegii ac si niste frati vei vedea ce bine va fi...happy