| Belgravistan a întrebat:

O cicatrice rămasă de la o arsura de gradul 3 se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate trata, dar se poate opera cu laser, la orice clinica privata, dar numai dupa un cocnult medical, fiindca o cicatrice de acel grad, este f greu de refacut.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, cu chirugie plastică.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doar chirurgical.
Dar, se poate "masca", destul de mult, prin bronzare, la plajă, mai ales ca se apropie vara, ori la solar (iarna). Dacă e pe față, prin aplicarea unui fond de ten...

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă apelezi la chirurgia plastica da.

| PRaPRa a răspuns:

Cred ca doar prin operatii estetice.
Dar de care, ce gen de operatie mai exact nu stiu.