| Cățelul22 a întrebat:

O colegă de a mea si-a facut un vaccin de clasa a 8 a, si o doare brațul cam tare, e ceva normal sau e de rau? Nu e antititanus e un alt vaccin. E normal sa o doară, si inainte sa il faca nu i-a facut nici un test.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e normal, poate avea mici dureri cateva zile

1 răspuns:
| francut a răspuns:

E reactia vaccinului. Normal.