| Hum1lREALIDAD a întrebat:

O consultatie la medicul de familie e gratuita pana in 18 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Orice consultație la medicul de familie este gratuită.
Acum ca să mergi la medicul de familie trebuie să îți faci programare. Doar dacă plătești poți intra în față la rând sau intrii fără programare.
Nu îți face griji. Sună tu sau altcineva și fă-ți programare. La doctor poți cere rețete și tot ce trebuie nu mai pentru tine, pentru altcineva nu este voie.

Sper că te-am ajutat!
Numai bine!

| sonya a răspuns:

Teoretic da. De-asta e medic de familie. E platit de stat.

| valThina a răspuns:

Da. chiar daca ai peste 18 ani si ai asigurare de la casa d asigurari ai consuktatia gratis la medicul de familie

| bangau91 a răspuns:

Nu conteaza varsta atat timp cat ai asigurare la casa de asigurari happy.dar mai noi am auzit ca doar o consultatie pe luna ai gratuit.restul se plateste