| ImiPlacFluturii a întrebat:

O farfurie de ciorba de cartofi cu teci si o felie de paine neagra suuuubtire cate calorii ar putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XLilSmileX a răspuns:

Hmm. Banuiesc ca nu vrei sa te ingrasi.Intr-adevar nu trebuie sa mananci multa paine (dar daca e neagra nu te speria. Poti manca cel mult 3 felii subtiri).
Dar ideea e alta. Pentru a slabi sau a-ti mentine silueta trebuie sa mananci astfel incat mancarea trebuie sa ocupe cel mult 80% din capacitatea stomacului. Acest 20% poate face diferenta dintre a slabi si a te ingrasa. happy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sincer nu stiu dar sunt sigura ca de la asa ceva nu te ingrasi

| nykymyky a răspuns:

Multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suficient cat sa nu ingrase.De asemenea,poti manca, fara probleme, putin mai multa paine(are rostul ei in alimentatie).

| adylovediana a răspuns:

Mai mult de 200 nu. este foarte sanatos ce mananci