| konon a întrebat:

O femeie operata la 38ani care sea scos un ovar si uterul in ce boli poate da?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Ca orice alt om, poate da in orice boala.

In plus la ea, datorita operatiei, ar putea sa apara complicatii post operatorii. Infectii si alte porcarii din astea.

De asemenea ar mai putea sa apara probleme si de la medicamentele pe care (poate) inca le mai ia.

1 răspuns:
| iintunericul a răspuns:

Daca ai/are grija de ea si se fereste de microbi, frig, lovituri, etc. Nu poate pati nimic daca operatia a reusit, si daca a fost operata bine.