| Robertwdr2008 a întrebat:

O intrebare am, eu am o carie in dinte (o carie care nu e nici mare dar nici mică) eu când ating caria cu un scobitor nu mă doare, întrebarea mea este de ce nu doare și dacă o sa doară când o sa fie curățată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu doare INCA fiindca nu a ajuns la nerv, dar daca nu te duci imediat sa ti-o curete si plombeze, in urmatoarele 6 luni ajunge la nerv si vei avea dureri d evei urla din rasputeri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai mai intrebat de 100 de ori.
ti se va face anestezi si nu te va durea

| dullcat a răspuns:

Nu mai atinge nimic si du-te la medicul dentist, problema se rezolva usor fiindca iti face anestezie.Chiar nu ai de ce sa te temi.

| anonima4552 a răspuns:

Nu doare fiindca caria inca nu a ajuns la nerv. cand o sa fie curatata n-are de ce sa te doara. in plus poti cere anestezie cand iti curata acolo si iti pune plomba