| eddy2012 a întrebat:

O intrebare: imi cresc maselele mintii, toate sunt bine doar cea din partea stanga-sus e mai umflata gingina. care poate fi cauza? oare sa fie puroi (nu stiu de unde)? cu ce o pot trata? tratamente naturale, nu medicamente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Nu este puroi, asa se vede inainte de a iesii din maxilar afara si este umflata si dureroasa rau, n-ai ce sa-i faci

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un stomatolog, in cazul in care nu iti trece. Este posibil ca in cresterea sa maseaua sa fi intalnit un vas de sange si sa se fi format un hematom. Se rezolva rapid si fara probleme printr-o interventie a medicului si apoi cu un tratament adecvat.