| darkrider a întrebat:

O intrebare pentru cei care au mai patit:
De azi, de pe la ora 19:00, au inceput sa imi apara pe piele niste brobonele, in special pe maini, putin pe fata, pe gat si pe ceafa. Ma mananca destul de tare, dar nu peste tot pe unde au aparut. De exemplu, pe la ora 20:00, mancarimea era prezenta doar pe mana dreapta.
Acum e ora 2:30, si m-am inrosit pe piept si pe burta, brobonelele de pe mana dreapta s-au "retras" putin si au incetat sa ma manance, in schimb pe mana stanga s-au accentuat, si au un aspect de muscatura de tantar, dar mult mai extinse.
Banuiesc ca ar fi vorba de o alergie, dar habar nu am la ce, pentru ca azi nu am mancat nimic iesit din comun, si nu mi s-a mai intamplat niciodata, asta e prima oara, deci daca ar fi fost alergie ar fi trebuit sa stiu de ea mai demult...
Rog cine citeste asta, si are o idee despre ce ar putea fi, sa imi raspunda.
Asta pana ma duc la doctor.

P. S: Sanatate tuturor, ca-i mai buna decat toate happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Eu iau o pastila pe zi si nu mai am treaba.Am inteles ca se face si test ca sa se afle la ce esti alergic, dar multi mi-au spus ca au facut testul, si tot nu au descoperit la ce sunt alergici.Pastilele se numesc xyzal 5 mg.Ti le recomand cu multa caldura.

2 răspunsuri:
| ygr3ku a răspuns:

Cred! ca poate fi vb de o alergie la ceva ce ai mancat in seara asta. pentru siguranta ia o pastila ca sa te calmezi si mergi maine la doctor...

| Sosetsicaaa a răspuns:

Ema are dreptate fa Yorktest si vei afla la ce esti alergi de exemplu eu sunt alergica la capsuni si la lactatte:-&
Sper ca te.am ajutatkiss