| MihailDobrea53 a întrebat:

Salut, de peste 1 luna imi ies niste bubite rosii pe maini, pe picioare, cam pe tot corpul, arata cam ca o muscatura de tantar, sau ceva gâlmite mici, de exemplu azi stateam la geam, si dintr-o data a inceput sa ma mananca mana dreapta cam pana la umar, m-am scarpinat si imediat dupa mi-au iesit o gramada de gâlmite, dupa 5 minute am vazut ca au aparut cateva si pe piept spre burta. Stie cineva de la ce e? De regula se trag inapoi repede, dar ma mananca. Tin sa precizez ca dimineata am mancat Omleta cu Ketchup, sa fie oare alergie la oua? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Poate sa fie de la mancare. Observa dupa ce mananci ce ti se intampla si incearca sa elimini asa ceva din alimentatie. Treptat. Exista si posibilitatea ca alergia sa plece si sa vina.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti alergic la ceva ce mananci.

| darrio2007 a răspuns:

Posibil ca ouale sa fi fost vechi.

| Legion7X a răspuns:

Ketchup ăla ia vezi tu este expirat?

| Vântulalb a răspuns:

Doar medicul tau poate sa depisteze ce ai. Cum stai asa de peste o luna? Poate ai ceva contagios si mai imbolnavesti si pe altii.

| MihailDobrea53 explică (pentru Vântulalb):

Sincer nu cred ca e ceva contagios, adica stau cu mama si cu bunicii in casa, si ei nu au nimic.

| Vântulalb a răspuns (pentru MihailDobrea53):

Daca esti atat de inconstient, de ce te mai deranjezi sa pui intrebarea aici?