| aiurea231223 a întrebat:

Salutari, as avea o rugaminte, daca ma poate lamuri si pe mine cineva cu privire la un lucru. Ieri dimineata am observat cateva bubite pe piept asemanatoare cu acele cosuri marunte si nu le-am dat prea mare importanta avand in vedere ca am mai avut probleme cu acneea (de obicei pe fata). Am fost in oras si cand m-am intors acasa acele bubite sau inrosit putin si sau multiplicat tot pieptul meu a fost plin de acele pete rosiatice cu putin galbui pe ele, asa cum am zis asemanatoare cu acele cosuri mici. Am crezut initial ca e o alergie, ca am mancat sau am stat prin preajma unui alergen asa ca am facut o baie si am luat un aerius. Dar astazi cand m-am trezit au inceput sa ma si manance si parca sunt iar mai mult, s-au raspandit si pe gat pana dupa urechi si cateva chiar si pe urechea dreapta. Am inteles ca ar mai fi fost cazuri asemanatoare in care au aparut de la soare, sau de la caldura, sau de la fiere (cineva mi-a spus ca a facut de la fiere) as vrea sa stiu totusi daca ar putea cineva sa imi explice si mie cat de cat despre ce ar putea fi vorba sau sa ma sfatuiasca ce ar trebui sa fac pana luni cand voi merge la un doctor pentru a primi un tratament oficial dar pana atunci as dori manar sa impiedit aparia lor sau mancarimea ca devine enervanta. Multumec si astept cu nerabdare raspunsurile voastre!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Barbieeeeeee a răspuns:

Cred ca e varsat de vant, trebuie sa stai 1 saptamana in casa si o sa-ti treaca.da nu stiu sigur ca e asta.

| aiurea231223 explică (pentru Barbieeeeeee):

Nu cred, am avut cand eram mica

| aiurea231223 explică (pentru Barbieeeeeee):

Totusi multumesc pentru parere happy