| iancuflorin a întrebat:

O portie de 2 carnaciori cu mamaliga ingrasa. Daca da, cate kilograme iei de la o portie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 98bsm a răspuns:

Buna!
Da, un asemenea fel de mancare poate ingrasa, dar in niciun caz o singura portie nu te poate face sa iei in greutate kilograme. Aceasta mancare are doar mai multe calorii decat celelalte. Kilogramele se depun in cazul in care mananci asa ceva regulat, nu ai o alimentatie sanatoasa si nu faci sport.