| Ally.Bee ♀ a întrebat:

O sa sune cam aiurea, dar am fost aseara in club si am stat mai aproape de o boxa. pana aici totul ok. dar cand m.am trezit azi, aveam si inca am urechile infundate.deci nu mai aud bine. ce ma sfatuiti sa fac, in afara sa merg la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Incubus a răspuns:

In mod normal(daca ai acuzat dureri de urechi)iti revi dar mai astepti nitel, incearca sa te cureti poate ai doape de ceara dar nu forta nota si sa atingi timpanul cu vreun bat, altceva nu pot sa spun in afara de medic si ai si tu grija alta data ca doar palea le ai si un timpan spart nu se regenereaza()

4 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Buna Alexa. Zgomotele puternice pot afecta serios auzul, cu cat expunerea este de lunga durata si repetata cu atat urechea va fi mai afectata.Eu zic sa mergi la un ORL-ist sa vada ce se intampla.Multa sanatate!

| Floreenofficial a răspuns:

Nu te ingrijora! cu cat ne ingrijoram mai tare cu atat ni se pare ca problema noastra este mai grava! nu mai asculta muzica tare si inghite in sec!

Răspuns utilizator avertizat
| cris10flori a răspuns:

Fi linisti iti vei reveni! dar nu te speria pentru ca o sa ai impresia ca ti se agraveaza problema deci asteapta si o sa iti revi destul de repede