| Alatasatura113 a întrebat:

Oare strainii fac tot asa mare zarva ca noi pe medicamente sau vaccin? Ca la noi vai pastilele de la psihiatrie omoara oameni, vai vaccinul omoara oameni, in afara tot asa e? Daca e asa de ce se dau pastile de la psihiatrie si in afara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La romani, doar prostia omoara oamenii.
In strainatate oamenii asculta, citesc, merg la medic, se documenteaza si merg singuri sa-si faca vaccinurile ori sa-si ia pastilele de la medic.
Hai totusi sa nu incurcam infectiile virale precum covidul si vaccinarea cu bolile psihiatrice, produse de nebunie.

| IarsiIar a răspuns:

Afla ca in afara nu sunt asa de multi bolnavi psihic. Si acolo se dau cu mare restrictie. La noi se dau mai lejer.

| cherokeedoo a răspuns:

Este destul de usor sa obtii pastile pentru depresie sau psihostimulante.

Iar pentru vaccin… hahahah miai adus aminte ca din cauza la vaccin anul trecut a fost o greva de camioane la Ottawa unde au blocat capitala timp de doua saptamani. Unii siau pus si jacuzzi in mijlocul strazii si toti protestau ca sa se dea jos masurile de covid printre care si vaccinul.

As zice ca daca crezi in teorii conspirationiste este greu sa crezi ce zice guvernul deci asa incep revoltele.