| AlexandruKeyKey a întrebat:

Alexandru Plesea a zis ca pastilele de la psihiatrie omoara oamenii si ca vaccinul anti covid omoara oameni? Ce parere aveti, asa e? Eu unul ma indoiesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca era un Leon Danaila, sau Vlad Ciurea, mai era de crezut. Dar aceia nu fac astfel de afirmatii. Aceia sunt cineva in domeniul medical, care pot sa se pronunte.
Cine e Alexandru Plesea? Un neica-nimeni care se pronunta. Cum o fac multi necunoscuti pe net. Si luam de bun ce zic ei.
Daca vrei sa inveti tenis, nu te duci la un copil de cartier. Reusesti sigur daca o convingi pe Simona Halep sa te invete. "Invata de la campioni" era o reclama de pe un panou pubicitar, una din putinele adevarate pe care le-am vazut.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vorbeste ca sa se afle in treaba, nu este adevarat ce a spus.

| doctorandus a răspuns:

Plesea e dus cu pluta.

| Mosotti a răspuns:

Nenea plesa e prost. Pastilele de psihiatrie salveaza 70 % din cei cu probleme psihiatrice, le da viata inapoi, fara trat boala se agraveaza si se cronicizeaza.
Ca schizo si tulb bipolara, tulb obsesiv compulsiva nu se vindeca, e alta, dar cu trat au o viata normala.
Depresiile si anxietatile se pot duce, se scoate trat si ramane omu bine.

Cu vaccinul iar nu e corect, eu am facut si rapel si booster si nu am nici pe dracu, acum 1 ani si 2 luni facut boosteru.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

laughing