| Andr33utzaa a întrebat:

Off cosurile astea! Ce creme imi recomandati pentru a scapa de ele? Sau nu neaparat creme happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Niiiicu a răspuns:

Buna,in primul rand nu trebuie sa iti faci griji mari pentru ele, dupa 17 ani dispar, al 2 asigurate ca ai o igiena corespunzatoare spalate pe fata cand te scoli dar si inainte de a te culca, apoi poti sa te dai cu miere pe fata, cu crema de ou(bati albusul pana se face o spuma tare pe care o intinzi pe fata is poti adauga si putina miere), cel mai important nu pune mana pe fata deoarece este riscul de a face mai multe, nu le stoarce, iar daca o faci nu cu mana curata ci cu putina vata pe degetehappysucces si sper sa scapi de ele curandhappy

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Gasesti aici cateva recomandari si remedii naturiste care cred ca iti vor fi utile, dar cel mai sigur ar fi sa urmezi tratamentul recomandat de un medic dermatolog.
http://www.i-medic.ro/articole/cum-tratam-acneea-mod-responsabil

| danielaxyz a răspuns:

Crema cu extract de melc de la Herbagen, e naturala si cu siguranta te scapa de ele, eu o folosesc de mult timp

| AliGab a răspuns:

Infuzie de musetel si crema de galbenele cu ceara/miere de albine 100% naturala (incearca sa le gasesti pe la manastiri).

| NotToday a răspuns:

Pe langa o alimentatie sanatoasa, iti recomand produse cat mai naturale. Gasesti o gramada pe "Google"