| Ionescu_Catalin_1998_gD27 a întrebat:

Buna TPU recomandati mi si mie ce creme sau geluri sa i au pentru a scapa de coșurile imense de pe spate cel mai mult dar si piept și față le am de 3 ani m-am dat cu o groaza de zinerit skynore si multe altele si tot nu am scapat am fost la o groaza de medici.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cosurile de pe spate apar din cauza alergiei la polimeri/poliesteri si elastan, adica imbracaminte sinetica!

Nu mai purta aceste tricouri ori bluze sintetice, decat cele care au 100% bumbac (coton) in ele si vei scapa de alergia asta si de cosuri bineinteles.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu am tricouri și bluze numai din bumbac.
Guess what
Și eu am coșuri.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci este lipsa de igiena!
Apa cald si sapun si frecat spatele corect!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Stau minimum 45 de minute la un dus. dimineata ce mi mai ia 20-25 min.
crede ma, numai lipsa de igiena nu e.

iar sapun folosea mamaia.d ala de grasime.
acum lumea foloseste gel de dus.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

In caz de nu stiai, gelul de dus este sapun lichid!
Deci, tot cu sapun te speli, doar ca in alta forma a lui.
Si iti recomand sa te speli/freci efectic cu sapun/ ori gel de dus, nu sa stai in dus, ca nu-i echivalent cu a te freca bine.

| whatevernvm a răspuns (pentru anonim_4396):

M-a blocat babaciunea și mi-au șters răspunsurile, ce să zic

| anonim_4396 a răspuns (pentru whatevernvm):

Era de așteptat.
Dar am screenshot la răspuns, în caz că vrea să îi pun eu înapoi răspunsul.

| Vicky01 a răspuns:

Nu mai folosi zineryt și skynoren ca sunt degeaba încearcă un tratament cu antibiotice dar nu inainte sa îți faci niște analiza și chiar și la un dermatolog sa te duci.