| Lorelay2525 a întrebat:

Offf Doamne, nu stiu ce sa ma mai fac. Am probleme cu energia statica. Insa abia acum, facand o retrospectiva a vietii mele imi dau seama ca am avut toata viata aceasta energie, sau nici nu stiu ce e. De mica aparatele cu care umblam se defectau in mod bizar dupa ce intrau pe mana mea fara sa le fac nimic. De curentat lumea nici nu mai zic. Acum sunt pur si simplu traumatizata pentru ca ma curentez incontinuu ft ft tare, non-stop! Ma doare cand ma curentez de orice obiect si ii doare si pe cei pe care ii ating. As aprecia sa nu primesc sfaturi de genul: poarta doar bumbac sau nu mai fi stresata pentru ca nu ma vor ajuta. Asadar stie cineva un site unde as putea sa aflu niste informatii veridice in legatura cu o solutie? Sau se pricepe cineva la asta cu adevarat sa imi spuna si mie ce e de facut? Nu mai suport! Mi-e frica sa ating orice obiect!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa eviti sosetele din lana, puloverele din lana si cizmele din cauciuc.
Uite aici mai multe sfaturi: http://www.ehow.com/how_2158659_stop-shocks-static-electricity.html

1 răspuns: