| RedNightmare a întrebat:

Ohayo TPU,am o problemă, acum un an am decis să-mi las păr lung (sunt metalhead), și pentru a-mi permite sa cumoar o chitara am lucrat 3 luni de vară la o companie de drumuri, puneam asfalt pe niște temperaturi foarte ridicate, și asfaltul are 150 de grade cand se pune, din cauza soarelui parul meu sa îngălbenit și mi se parea că sau desfacut varfurile, am taiat varfurile la sfarșitul verii,dar părul nu sa mai întors la culoarea inițială nici pana azi,well,nu asta e problema,problema e ca cu toate ca am grija de par,el nu își revine,folosesc șampun pentru "damaged hair" și conditioner,speram ca va începe sa creasca mai repede odata ce voi inceta sa stau toata ziua in soare,dar nu, crește foarte incet, cel puțjn așa mi se pare mie, e normal ca intr-un an parul sa ajunga abia pana la gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cât e mai lung cu atât pare să crească mai greu. Depinde cât de scurt era înainte. Dacă ai pornit chel sau periuță, până la gură mi se pare rezonabil. Dacă aveai o frizură obișnuită m-aș fi așteptat să ajungă la bărbie. Încearcă să tai vârfurile mai des. Măcar la 3-4 luni.

| Whitesnake99 a răspuns:

Altceva in afara de turnat asfalt n ai gasit totusi? Se mai gaseau chestii cu care puteai sa faci lejer 1000€ intr-o vara fara sa-ti dai sufletul pe caldurile alea

| RedNightmare explică (pentru Whitesnake99):

Sunt din Moldova, trebuie sa platesc învățătura, și multe alte chestii, la asfacut e cel mai bun salariu posibil in comparație cu alte locuri de muncă, aș spune ca e chiar dublu, a fost un sacrificiu necesar)

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Whitesnake99):

Eu zic sa nu-l certam daca nu putem sa-i dam un sfat.