| RedNightmare a întrebat:

părul meu a fost ars foarte tare de soare vara asta și acum il dau cu hair conditioner, dupa 5 minute in spal, daca o sa pun hair conditioner pe firele uscate dimineața și acesta va sta pe păr toată ziua va fi mai bun efectul sau nu e o idee bună?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Auzi, hair conditioner ca balsam nu ne mai place rolling on the floor
Daca nu sunt produse 'leave-in' adică alea care se lasă ziua, n-au efect.

| WhiteLife a răspuns:

Poti sa lasi balsam pe par, dar sa fie leave-in (sa fie potrivit tipului tau de par si nevoilor acestuia). Iti recomanda sa incerci metoda curly girl, este un grup pe Facebook, Par cret si bucle rasfatate. Sunt si fete cu parul drept care o tin strict pentru a-si recapata sanatatea parului.

| zilog a răspuns:

Https://www.mebra.ro/......,5g-1.html

) foarte util in prevenirea si combaterea dermatozelor si dermatitelor, a arsurilor chimice sau termice (inclusiv solare), precum si a leziunilor superficiale. Administrare cutanata.

| macintosh a răspuns:

Buna
Nu e rea nici ideea ta cu lasatul pe varfuri a balsamului, dar eu iti recomand balsamul si samponul de la Kerastase- ciment (are o denumire mai ciudata, stiu). O sa vezi diferenta de la prima spalare. Foloseste multe masti naturale facute acasa precum: un ou batut; masca cu lapte pe care ti-o faci cand stai mai mult in cada; masca cu miere; masca cu avocado.

| Pisicatttrgbg a răspuns:

Eu am parul buclat cu mult volum si in aceasta vara l-am distrus de la soare(am stat ceva timp la mare) si cu placa. Eu mi-am reparat parul folosind sampon +balsam si ulei cu keratina care iti hidratează parul foarte foarte mult, după 3 folosiri deja am văzut rezultate

| Nelly101 a răspuns:

Poti folosi un balsam intens cu keratina sau o masca o data de 2 ori pe saptamana. Sau poti folosi olaplex, ajuta amandoua. Sper sa te ajute.