| 666Belial666 a întrebat:

Ok deci buna TPU.
Azi ma jucam cu un coleg si din greseala mi-a intrat un creion in palma cam 0.6mm, mi-o curs mult sange deci mi-am pus un bandaj, acum locul ala e cam umflat si arata rau...Ar trebui sa ma duc la un medic sau sa imi pun niste spirt si sa imi schimb bandajul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tehasce a răspuns:

Depinde cum arata rana.
Sfatul meu:Spala rana bine-Rivanol si Apa Oxigenata si trece de la sine
Nu cred ca e grav, deci stai chill

| 666Belial666 explică (pentru Tehasce):

Ok,mersi pentru ajutor

| Tehasce a răspuns (pentru 666Belial666):

SI NU PUNE SPIRT!
Spirtu arde rana. Uitasem sa iti spun