| qFantasy a întrebat:

Okay. Deci. In ultima saptamana am avut o infectie cu puroi la degetul mare (mana), am tratat-o (acasa), acum a disparut tot puroiul, ramanand doar pielea, si o rana (nu ma doare, e ca un fel de cheag mic, rosu) langa. Ma ingrijoreaza faptul ca pielea de la unghie s-a "rupt" cam tot, si se poate vedea "capatul" unghiei. Ceea ce ma ingrijoreaza e daca poate sa cada unghia in totalitate. Nu stiu daca e ceva normal dupa o infectie, e prima infectie cu puroi care am avut-o la mana (precizez ca am 17 ani). Well, astept raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Cred ca ai avut Panaritiu ( in popor se zice sugelul)
http://www.ziarulevenimentul.ro/......33755.html
Unghia o sa cada si o sa creasca alta.
Este foarte inestetic, dar trece in timp.
Daca durerea persista, du-te la urgente.
Craciun fericit :)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Foarte rau ca ai tratat-o acasa. Trebuia sa mergi la medic. Si acum poti merge la medic. Sa nu ramai fara deget.

| pixulet a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa mergi la medic, nu mai trata nimic acasa

| pixulet a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa mergi la medic, nu mai trata nimic acasa...