| Azalea a întrebat:

Ouale de prepelita ajuta la crestere? Am citit acum mai mult timp ca ouale de prepelita ne ajuta sa crestem...Intrebarea este daca au efect doar la copii mici sau si la adolescenti (16 ani)? Am 1.65 si vreau sa ajung macar la 1.70 crying
Stie cineva daca aceste oua ingrasa? tongue Daca da, mai bine raman mica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, categoric ouale de prepelita ajuta dezvoltarea fizica si psihica a copiilor si tinerilor. Un ou de prepeliţă conţine de cinci ori mai mult fosfor, de opt ori mai mult fier, de şase ori mai multă vitamina B1 şi de 15 ori mai multă vitamina B2 decât unul de găină.

Conţine, de asemenea, un întreg complex de vitamine: A, B, D3, E, alături de minerale esenţiale, precum calciu, zinc, potasiu şi sulf.Cura cu 120 de ouă este pentru 26 de zile (se recomandă adulţilor şi adolescenţilor cu vârste între 16 şi18 ani).

| OanaG a răspuns:

Eu cand eram mica, imi dadea maicamea numai oua de prepelita, bine ca eram si bolnava si-mi faceau bine, si nu am crescut in inaltime, am doar 1. 60 la 16 ani si 4 luni happy

| ruby1996 a răspuns:

Am 13 ani si am 1.73