| anonim_4396 a întrebat:

Pai am nevoie de o cura de slabire.Am aproape 11 ani, un metru 30 si 41 de kilograme.Un doctor mi-a zis ca trebuie sa mai slabesc asa ca am incercat diferite cure de slabire insa rezultatele nu au fost tocmai bune.Aceeasi greutate si chiar putin mai mult. Va rog sa ma ajutati si sa-mi dati o cura de slabire eficienta. Spuneti-mi ce sa mananc la micul dejun, o mancare la ora zece, pranz, ceva de dupa-amiaza si la cina.Asta am inteles de la prieteni care mai afla ceva de la nutritionisti.
Dau funda! love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Intra pe: http://www.csid.ro/calory-calculator/
Aici pui varsta si kg, munca, inaltimea si vezi daca trebuie sa te ingrasi sau sa slabesti, apoi dupa ce ai dat pe calculeaza scrie undeva MENIU si acolo calculezi caloriile dintr-o zi!
Te pup!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acel doctor nu ți-a făcut trimitere la un nutriționist și să practici un sport de masă?
Foarte rău!
Învață să mănânci, mama ta trebuie să se ocupe de alimentația ta.
Pa, pa.

| AnNaa67 a răspuns:

Dimineaţa: 3 felii de pâine cu ou, ştii tu, prăjite, cu puţin ulei şi cu ceai dacă vrei.

Fructe, legume, fructe, legume.

Amiază: O supă slabă, sandwich cu salam, chifle, verdeţuri. Salată de roşii, castraveţi sau cu ridichi.

Seara: două ouă.

Sper că te'am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu ai voie cure de slăbire deoarece eşti în creştere.
Ar trebui să vorbeşti cu un nutriţionist.
Te pup!

| AlinaOneDirection a răspuns:

Buna! Cred ca cel mai bine te poate ajuta un nutritionist. El iti poate spune ce trebuie sa mananci pentru a slabi.

| OanaSiCamAtat a răspuns:

Cea mai sanatoasa cura...recomandata pentru cam toate varstele este cura Dukan... Funda?

| Mέℓℓ a răspuns:

Mie mi se pare buna greutatea de 41 kilograme, plus ca esti un copil, nu trebuie sa tii cure, ci sa mananci sanatos si sa nu sari peste mese.Nu uita, cea mai importanta masa este micul dejun!

| Neacsu_Mihai_1993 a răspuns:

Http://q.gs/6Fw3J aici e raspunsul;)

| Biancabiabiiby a răspuns:

Buna poti ncerca o cura care pe mine m-a facut sa slabesc cam 10 kg si nu mam infometat.
ZIUA 1: consumi numai fructe si legume
ZIUA2: consumi numai branzeturi, lactate, oua
ZIUA 3:consumi numai carne
Nu conteaza ordinea zilelor ce conteaza este ca intr-o zi sa consumi numai dintr-o categorie de alimente. Ai grija cura trebuie so tii o saptamana da cateva zile faci pauza si tot asa si dulciurile nu trebuie sa existe in alimentatie

| Cosmina30 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la un alt doctor deoarece acesta la care ai fost tu nu a procedat corect trebuia sa te trimita la un nutritionist happy Eu am in clasa o fata care e cu mult mai grasa de cat tine...adica era.A reusit sa slabeasca deoarece a inceput sa nu mai manance seara si sa manance foarte multe salate de fructehappy Si incearca sa nu mananci dulciuri mai ales suc si cipsuri pentru ca alea de obicei ingrasa foare tare! Iar daca nu merge nici asa, va trebuii sa consulti un doctor dar nu acela la care ai fost pentru ca nu e deloc bun. Funda?:X