| florindulgheriu a întrebat:

Am 16 ani, 1, 74 si aprox. 90 kg. Vreau foarte mult sa slabesc si sa ajung la o greutate normala pentru varsta si inaltimea mea. Asa ca am inceput sa mananc mai sanatos si sa fac sport. De dimineata fac urmatoarele exercitii: -ridic un halter de 3-4 kg de 30 de ori, la fiecare mana; 20 de minute de alergare, 10-20 flotari, 30-50 abdomene, 30 biciclete in aer, 30 de ridicari de genunchi din pozitia "culcat", din aceeasi pozitie inca 30 ridicari de picioare si cam atat. La micul dejun obisnuiesc sa mananc un sandvis, o cana de lapte sau 1-2 merge. La pranz mananc foarte putin sau nu mananc deloc, iar seara daca ajung acasa si e trecut de ora 19-20 nu mai mananc nimic poate doar un mar sau 1-2 piersici. Am ore dupa-amiaza asa ca daca sar peste pranz mananc fie 2 covrigi, fie un corn cu gem, ori un sandvis de la magazinul din curtea scolii. Acum as vrea sa stiu de la voi cat asi putea slabi in o luna tinand aceasta..."cura", si eventual ce sfaturi imi dati voi. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Avatar001 a răspuns:

Cu mancare fara sport poti sa slabesti, dar invers e o aberatie. Nu se poate asa ceva. Eu mi-am facut propriul regim, mai bine zis stil de viata si functioneaza perfect. Fara prajeli, grasimi, paste fainoase,dulciuri, carne de porc. Iar dupa 4-5 nu mananc decat fructe. Crede-ma ca ai ce sa mananci si iti schimba complet viata si metabolismul. Eu acum chiar nu mai pot manca altceva.
Eu zic să faci exercitii multe sport cel mai bine să sari coarda tim de 30 de minute pe zi sau chiar mai mult într-o luna sau chiar mai puţin sau să fugi 2 km fuga de rezistenţă nu viteză , şi nu mai mânca carne . Aşa sigur o să slăbeşti dar unii nu se ţin de programul acesta apoi ajung să le pară rău. Ţine minte Cât mai MULT sport ! FĂRĂ diete ! nu sunt sănătoase pentru organism . Mănâncă cât mai puţină carne sau chiar deloc ! Nu mânca după ora 6.
Alta parere
Iti uriz succes!
Funda?

1 răspuns:
| Tweetymrrr a răspuns:

Este foarte bine că faci sport şi că nu foloseşti pastile sau alte cele. Cât vei slăbi tu exact cu acest regim, nu ştiu, dar cred că vreo 5 sau 7 kg sigur vei "da jos". Dimineaţa poţi mânca ceva mai mult, ca să nu fii nevoită să te înfometezi.
Succes!