| MusicLover a întrebat:

Vreau sa tin o cura de slabire. Este bine daca la micul dejun mananc o felie de paine prajita si un iaurt? Va rog, mai dati-mi si voi niste idei despre ce sa mananc la micul dejun daca tin cura de slabire.winking

2 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Nu tine o cura de slabire, doar elimina din alimentatie dulciurile, grasimile, fast-food-ul, sucurile din comert, adauga fructe, legume, salate, paine integrala, multa apa plata, ceva sport, plimbari in aer curat, somn odihnitor si reteta e gata!

| lilboutique a răspuns:

Nu e bine sa tii o cura de slabire asa cum iti spun altii sau din ce citesti pe net. Cel mai bine este sa mergi la un medic, iti va face niste analize si el iti va spune ce e mai bine pentru tine. Nu cred ca vrei sa slabesti dar pe langa asta sa te alegi cu o groaza de probleme de sanatate. Am o cunostinta care a slabit ff mult, brusc, pentru ca pur si simplu se infometa. Manca f putin toata ziua. A slabit, cum ti-am spus, mult si brusc si a inceput sa aiba probleme cu menstruatia, dereglari de greutate (se ingrasa f repede acum, slabeste f repede de asemenea). Cel mai bine daca vrei sa slabesti este sa faci sport (aerobicul te ajuta) si sa mananci cat mai sanatos. Nu te infometa, nu e bine.