| anonim_4396 a întrebat:

Pai... va cer ajutorul pentru ca chiar am nevoie happy Cand eram mai mica [acum vreo 2 ani] am facut alergie la ceva... nu stiu la ce. Si mi-au aparut un fel de bube de la genunchi in jos. Atunci m-am scarpinat si acum am ramas cu urme pe picioare, ceea ce e foarte enervant. As vrea, daca stiti, sa imi ziceti un tratament ca sa dispara urmele, fara sa merg la doctor. Multumesc anticipat si va rog fara comentarii rautacioase!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Chiar dacă nu vrei sa mergi la doctor, e IMPOSIBIL ca cineva sa iți dea un tratament aici, fără sa vadă cel putin acele pete/urme.

Am avut o prietena care sa întâmpinat cu o problema asemănătoare și intr-adevar i-au dat o crema cu care a scăpat de acele pete albe ce le avea, în cazul ei pe mâini.
Cel mai indicat ar fi sa consulți un dermatolog.