| ☆♥spery♥☆ a întrebat:

Aș vrea să știu cum pot face să-mi dispară de pe picioare pișcăturile de țânțari? Ceva remedii naturiste știți? De la unele pișcături mi-au rămas urme! Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| JustMe_8650 a răspuns:

Nu te scarpina, cumapara de la farmacie un spray Autan si aplica pe ciupiturawinking

| Mony_4137 a răspuns:

Pune spirt pe intepatura. Nu ustura. Dezinfecteaza si nici nu iti vine sa te mai scaroini asa tarebig grin
Cat despre pete nu stiu sigur, dar poti incerca spirtul linistita. Face numai binebig grin

| Noir a răspuns:

Si eu am aceeasi nedumeriresadsadsad

| thisissolawl a răspuns:

Sall, si eu mai am si alergie iti dai seama, mi se umfla... asa pei, pui pe vata spirt si daca iti cumperi mixtura e foarte bine si app. ai putea sa iti iei un sprai sau sa iti o dinaia care o bagi in priza si pui pastile dinalea sau pui pastilele pe un bec care sa areda(normal) asa si pui o pastila are acelasi efect ca aparatul. App. sper ca te-ai intors.