| DirviziuQ a întrebat:

Acum 3 saptamani am fost la o prietena in sat si am stat acolo 4 zile, si mi-au aparut foarte multe bube care ma mancau groaznic. Ideea e ca la unele, chiar daca nu m-am scarpinat mult mi s-a facut cojita aia deasupra, stiti voi, la majoritatea, s-au dat jos dar inca am urmele. Avand in vedere ca totusi au trecut 3 saptamani, oare o sa raman cu urme mereu? Ideea e ca is multe si daca as ramane cu urme as deveni un dalmatian viu straight face. Tin sa precizez ca m-am dat cu mixtura si un unguent antibiot, daca ajuta cu ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De ce nu mergi tu la un medic in loc sa asculti toate ineptiile de aici?

| DirviziuQ explică (pentru cristimihailov):

Da am fost inainte sa imi apara acele cojite, mi-a zis cu ce sa ma dau. Eu vreau doar sa stiu daca imi va ramane sau nu urma

| OoBunnyoO a răspuns:

Mergi la un dermatolog este cel mai probabil vorba de o afectiune a pielii.

| gemeni6226 a răspuns:

Musai de mers la medic numai medicul e competent sa vada si sa zica tratamentul corect.

| DirviziuQ explică (pentru gemeni6226):

Eu vreau sa stiu doar daca imi va ramane sau nu urma.

| OrangeFga a răspuns:

Sper sa nu fie psoriazis, cauta pe net boala asta, e o boala de piele, se formeaza o cojita deasupra. Boala din cate stiu nu se ia de la o persoana la alta, iar nu are diagnostic.

| DirviziuQ explică (pentru OrangeFga):

Cojitele s-au format de la cum m-am scarpinat ca le-am cam "nenorocit", iar bubele mi-au aparut fiindca persoana are peste 10 caini si au purici (mi-a confirmat doctorul, el mi-a zis si cu ce sa ma dau). Insa nu mi-a zis daca imi va ramane sau nu urma si pe mine asta ma intereseaza.

| DirviziuQ explică (pentru OrangeFga):

Plus ca acele cojite au cazut. Au ramas doar urmele.

| DirviziuQ explică (pentru OrangeFga):

Am cautat pe net si din ferciire nu asa aratau.

| OrangeFga a răspuns (pentru DirviziuQ):

N-o sa ramana ele acolo, stai linistit, trec in cateva luni,
Multa sanatate happy