| publicname a întrebat:

Pana la ce varsta sunt dintii in crestere si la ce varsta se poate face o extractie dentara si un implant dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Cred ca pentru ce ai tu nevoie trebuie sa astepti pana la pe la 25 de ani. Nu este vorba numai de dinti ci si de geometria fetei. Dintii se rearanjeaza singuri nu numai cresc.

| octavianpas a răspuns:

Medicul stomatolog iti da cea mai sigura informatie.

| MariusApostol a răspuns:

Aici aici un grafic cu dintii temporari http://dentoplus.ro/servicii/pedodontie Un implant dentar clar sub 22-23 nu se face decat daca indeplinesti anumite conditii de dezvoltare sau sunt probleme f grave care necesita implantul dentar. Sau daca gasesti medicul nepotrivit, au fost anumiti medici cand au recomandat la varsta de 16-17 ani implant dentar! Parerea mea este ca cel putin dupa 25-26. Intreaba medicul stomatolog online http://dentoplus.ro/intreaba-medicul-stomatolog/