| ANDOO_1416 a întrebat:

Pasta de dinti blend-a-med 3d white chiar inalbeste dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu înălbește ci albește, da?
Este în funcție de culoarea dintelui, dacă este prea galben șansele sunt extrem de mici!
Pa, pa.

| PopescuAdina a răspuns:

Daca o folosesti cu regularitate, da poti observa un efect de albire insa nu te astepta la minuni sau la efecte in timp foarte scurt.
Iti las si un link http://medicul.net/category/stomatologie/ unde poti citi mai multe despre dinti, paste de dinti, probleme ale dintilor etc. Numai bine.

| Bursache a răspuns:

Incearca un gel de dinti care iti curata intr-un mod bland ( nu contine substante abrazive ) si albeste dintisorii si rezolva si problema cu sangerarile gingivale. Ce contine : Aloe Vera, propolis si menta si nu contine fluor, este foarte economica, un tub iti ajunge pentru. 4 persoane intre 1 luna si jumatate si 2 luni.http://forever-aloe-vera.eu/produs/191 http://www.forever-aloe-vera.eu/......ehnica.pdf

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Da.

| miruna_4925 a răspuns:

Nu stiu daca pasta blend-a-med 3d white chiar inalbeste dintii dar eu stiu o retete naturista pentu albira dintilor.

O metodă detoxifiantă a organismului, este mestecarea uleiului de floarea soarelui în gură. În fiecare dimineaţă, după igiena guri se ia l lingură de ulei de floarea soarelui în gură şi plimbându-l în toate direcţiile, timp de 10-20 minute. Procedura trebuie făcută cu calm, fără grabă şi fără să înghiţim nici o picătură de ulei[este foarte toxic]După ce devine alb ca laptele şi gros, se aruncă complet din gură apoi se spală foarte bine cavitatea bucală cu apă. Primele rezultate vizibile sunt optimizarea fluxului sanguin, albirea dinţilor şi înviorarea întregului organism.
Cura cu ulei se foloseşte atunci când trebuie să eliminăm o cantitate mare de toxine din organism. Orice ulei este bun dar indicat este de floarea soarelui.
Să nu cumva să înghiţiţi nici măcar o picătură din uleiul care-l sugeţi este o adevărată otravă. Este bine ca înainte de a lua uleiul să vă suflaţi nasul. După primele 5-7 minute dispare gustul de ulei.Eu am incercat aceasta metoda naturista dupa mai multe incercari esuate de a-mi albi dinti cu diferite paste de dinti ce nu aveau nici un efect.In numai o saptamana am avut o dantura de invidiat.incearca cu incredere acasta reteta nu vei regreta. Cel mai bun este uleiul obtinut prin presare la rece.Acest ulei natural de floarea-soarelui poate fi gasit in farmaciile naturiste, fiind foarte bogat in vitaminele E si F, in acizi grasi nesaturati. Dupa ce ti acest ulei in gura te spel din nou pe dinti nu conteaza cu ce pasta. pup si sa-ti fie de folos.