| ANONIM123456abc a întrebat:

Pastile/ hormoni pentru cresterea in inaltime? Dau funda! Va rog un sfat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine cresti natural, fara hormoni. Nu te mai lua după toti tâmpitii care „iti vor binele".
Of, ce generatie!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista hormoni sau pastile pentru cresterea in inaltime!
Cresterea in inaltime este mostenita genetic de la parintii tai!
Dar poate fii infleuntata de o viata sportiva foarte activa, in perioada pubertatii, prin practicarea unui sport precum: baschet, volei, handbal si evident, mancare foarte sanatoasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ba exista. Insa sunt eficiente numai la varste foarte fragede., la inceputul pubertatii sau chiar inainte. Si se dau numai dupa investigatii speciale., de la medicul de copii. Stiu caz real de genu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este deloc indicat să bagi în tine hormoni de nici un fel, fără medic, căci îți poți zăpăci foarte tare sănătatea.

| GrozzyGroaza a răspuns:

Fii atent ca te invata tata
du-te la curve ia-o pe cea mai grasa si urata si sa vezi ca dup aceia
prin sistemul androgenic vei creste in inaltime