| anonim_4396 a întrebat:

Pe 31 decembrie am facut'o cu prietenul meu neprotejat.Nu a ejaculat nici atunci si nici dupa, actul nu a durat nici 2 minute, nu a fost penetrare totala(2 cm, maxim 3). Pot fi insarcinata? Menstruatia nu vine la data fixa-in decembrie mi-a venit cam pe 15, iar in ianuarie ma asteptam tot cam la fel.Am fost ingrijorata ca nu imi va veni dar mi-a venit chiar mai devreme pe 12 si a fost la fel ca inainte nimic schimbat.Nu imi este greata dimineata, nu am vomat niciodata, de ametit mai ametesc dar cand sunt in aglomeratie-dar ameteam si inainte pentru ca am lipsa de fier cam mare; sanii sunt la fel- moi, m'au durut inainte de menstra cam cu o saptamana dar in momentul cand era ff frig si ma mai dureau si ovarele la fel.Am facut si un test de sarcina la 3 saptamani si a iesit negativ, acum intentionez sa mai fac unul peste 2 zile.
Va rog un sfat!:-s Nu stiu ce sa fac, prietenul meu e alaturi de mine, dar nu as vrea o sarcina si nici nu as vrea sa afle mama mea!
Am citit despre acea picatura si am inteles ca apare inainte de ejaculare; el nu a simtit nimic cum ca i'ar veni sa ejaculeze pentru ca am inteles ca simte cand se formeaza sperma si a fost vorba de asa ceva! sper sa nu am nimic si ma rog sa fie asa! Astept cu nerabdare un raspuns va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Nu esti insarcinata, pe 31. 12. 2009 nu erai in perioada fertila, iar ciclul ti-a venit normal pe 12. 01. 2010, durerea de ovare poate fi si de la o raceala, ai mare grija nu pune acesta durere pe seama menstruatiei, poate ar fi bine sa te consulte si un specialist.
Cat despre mama ta, va trebui sa-i spui ca ti-ai inceput viata sexuala si fii sigura ca cele mai bune sfaturi le vei primi de la ea. Asa poate ti-o vei apropia mai mult. Sanatate.

regis
| regis a răspuns:

... si data viitoare foloseste prezervativul. Daca nu pentru contraceptie, macar pentru igiena.

| Shinen a răspuns:

Ca sa fii sigura fa un test de sarcina sau du-te la medicul de familie. Dupa parerea mea nu esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult! oricum mai fac un test de sarcina pentru mai multa siguranta