| eudoareuuuu a întrebat:

Am nevoie urgent de voi TPU, eu credeam ca sunt insracinata asta credea si prietenul meu aveam starii aproape toate ce am citit pe internet despre o sarcina stari de greata, imi era foame mai mult ca inainte, ma dureau sanii, mi se da aproape la orice si nu eram asa inainte. de cateva zile m-a durut burta si astazi mi-a curs sange ca si cum mi-ar veni menstruatia, dar nu stiu de ce noi ne dorim un copilas si eu credeam ca sunt nu am apucat sa fac un test de sarcina si locuiesc de 2 luni la el si a ejaculat de fie care data in mine si o faceam aproape in fie care seara. puppy dog eyes ce se intampla va rog raspundeti-mi am nevoie urgent. se poate sa fii pierdut copilul ce e? sunt ingrijorata...

3 răspunsuri:
| lex79 a răspuns:

Cat timp ti-a intarziat menstruatia?
ca simptomele astea nu apar asa peste noapte, ci in timp. primul si cel mai sigur simptom e lipsa menstruatiei, restul vin in timp.

| StephanieS a răspuns:

Nu sunt suficiente aceste simptome, deoarece aceste simptome le ai si inainte de menstruatie, cel mai sigur era sa faci un test de sarcina. Insa daca ti-a venit menstruatia, se anunta faptul ca nu esti insarcinata.

| sofisis a răspuns (pentru StephanieS):

Corect, de ce mama naibii nu faci un test de sarcina?
Posibil sa fie sangerarea de nidatie, posibil sa nu fii insarcinata deloc, posibil multe lucruri. Fa Doamne iarta-ma un test de sarcina si vezi.