| anonim_4396 a întrebat:

Pe fratiorul meu mai mic il doare foarte tare capul dar mai tare il dor picioarele, mama i-a facut masaj pe picioare, i-a dat nurofen i-a pus comprese cu apa rece si nu stiu ce are cryingcryingcrying
De fiecare data cand incearca sa se puna pe picioare cade si zice ca simte o ameteala si ca i se amortesc picioarele tare, azi au inceput sa i se amorteascasi mainile si sa i se umfle cryingcryingcrying
Ce credeti ca poate fi? Va rog urgent un raspuns!
Mentionez ca mananca foarte sanatos si sta la aer tot timpu ( are 7 ani ) eu 12 dar nu conteaza varsta mea.
Ajutor! Daca imi zice cineva ce sa ii mai facem de 2 zile e asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| didiDia a răspuns:

De ce nu-l duceti sa-l vada medicul de familie/medicul pediatru, iar daca este cazul si medicul de specialitate? Ii doresc multa sanatate fratiorului tau.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și mama ta ce așteaptă, să dea ochii peste cap?
Să se ducă cu el cât mai repede la medicul pediatru.
Pa, pa.

| dorikut a răspuns:

Fratiorul tau trebuie vazut de un doctor. Simptomele sunt destul de serioase asa ca nu e timp de pierdut cu "leacuri babesti" sau sfaturi primite pe internet. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost cu el la doctor si i-a dat de facut niste injectii si o crema care trateaza durerile puternice de picioare si de maini si umflarea lor.
Fratiorul meu incepe sa se simta mai bine big grin
Multumesc mult pentru ajutor la toata lumea!
@Leguitoarea scuza-ma, cred ca nu o sa ma crezi am vrut sa iti dau intligent dar din greseala am dat stupid si dupa aia vot deci imi pare rau.
Oricum, va multumesc mult!