| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a întrebat:

Urgent! Prietena mea se simte foarte rau. o doare foarte tare capul de vreo 4 saptamani, ii vine sa vomite dar in acelasi timp are o pofta foarte mare de mancare. :-s Va roog, spuneti-mi ce trebuie sa fac sa ii treaca, nu a fost la medic si nu vrea sa mearga. Mentionez ca de cand s-a nascut are o problema si anume aceea ca daca nu mananca cum trebuie ii vine rau si lesina, dar de 4 saptamani ii este si mai rau. Foarte rau. Hellp! Si nu nu e insarcinata! Serios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Ar trebui sa mearga neaparat la un medic. Mai intai la cel de familie care ii va da trimitere la un medic neurolog (pentru durerile de cap) si sa isi faca niste analize. Spune-i sa ia Ibalgin Rapid sau Sedatife PC (am un coleg care are zilnic dureri de cap si ia aceasta pastila) pentru durerile de cap, Metoclopramid pentru. greata si spune-i sa manance mai sanatos. Sa faca o detoxifiere. happy

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Ia anticonceptionale? Poate fi de la aia.
Dar spune-i sa se duca la doctor cat mai repedehee hee

| Chrysk2 a răspuns:

Ii gravidawinking

| Allexis a răspuns:

Daca nu i-a venit menstruatia, e insarcinata.

| Villy0po a răspuns:

Poate e gravida...la medic cu ea!