| anonim_4396 a întrebat:

Pe maini mi-au aparut niste pete albe care arata urat, mi-e rusine si sa dau mana cu cineva. Exista vreun tratament? Ma bucur acum ca e iarna si port manusi dar nu vreau ca in vara sa am asa ceva, ajutati-ma va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Oliana are dreptate... mergi cat mai repede la un dermatolog... daca e vitiligo... se poate trata dar dureaza... daca vrei efect rapid numai sta... sanatate

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te urgent la dermatolog. poate fi vitiligo-leukoderma, o boala care consta in pierderea pigmentului pielii. apare la extremitati (miini-degete...) dar poate afecta chiar culoare parului. deci urgent la medic ca sa te linistesti