| ralukutza123 a întrebat:

Pentru a merge la ginecolog fara sa afle părinții pot lua bilet de trimitere de la cabinetul medical de la scoala (am 17ani)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate happy

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Toate cele bune.

| Aasdfghj a răspuns:

De la medicul de familie, nu de la scoala. Sau mergi la un cabinet de ginecologie privat.

| Domni?oaraClannad a răspuns:

De la 16 ani ai drept la confidentialitate. Poti merge si singura la un consult.