| mariaa111 a întrebat:

Pentru Adela Sidonia Rusu: Am 13 ani si am scurgeri vaginale alb - verzui, laptoase, de vreo luna. Este vorba de o infectie? Cum scap de ea? Tin sa mentionez ca am si mancarimi si ma si ustura mai de mult, acum nu ma mai ustura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

URGENT la ginecolog, probabil sa ai vreo infectie.Nu te juca cu sanatatea ta!

| Michael Imola Jackson a răspuns:

Aceea scurgere vaginala se numeste secretie vaginala daca e verziu si simt mancarimi atunci du-te urgent la ginecolog ca sa-r putea sa ai o infectie vaginala. Daca inca nu ti-a venit menstruatica atunci asta este un seom care vrea sa te instinteze ca se apropie menstruatia, menstruacia apare la 6-8 luna dupa ce ai observat o secretie vaginala sau la 1-2 ani.Nu e nimic ingrijorat si eu am secretie vaginala ca sa nu-ti murdaresti lenjeria intima atunci cumpara-ti absorbante de zi care sunt usoare de folosit cele mai bune sun tabsorbantele Discreet.Succes!

| emasweetgirl a răspuns:

Buna. din punctul meu de vedere aceasta scurgere despre care tu vorbesti nu e ceva normal...ar trebui sa vorbesti cu mama ta si sa mergi la un control la medicul ginecolog deoarece e vorba despre o infectie.ginecologul iti va putea da ceva pentru a putea skpa de de aceasta scurgere.