| alinapascu a întrebat:

Pentru Alexandru Vlase: nu mai scapam de otita. Am un baietel de 3.7 luni. In luna noiembrie 2009 ne-am trezit cu o durere groaznica de urechi, febra 40 si de perforarea timpanului cu scurgerea puroiului. In februarie am facut timpanotomie, am urmat tratament pe branula cu Cefrot si gentamicina, pe nas cu gentamicina si dexametazona. Pe 1 martie am extirpat vegetatiile adenoide. Cel mai mare soc a fost ca la nici 3 saptamani sa facem febra 39.5, fara dureri, dar ne-am trezit cu timpan perforat la urechea stanga si cu scurgere din abundenta a puroiului. Suntem disperati si nu stiu ce sa mai credem in privinta seriozitatii tratamentului copilului. Acum urmam tratament pe branula cu Sulperazon 1 g si gentamicina de 40 mg, Ciplox 3 pic/3 ori/zi in ureche. Are mucozitati nazale si luam Colargol. As vrea sa ne ajutati sa tratam corect acest copil. Va multumim din suflet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Adresati-va celor mai buni medici ORL.Pe TPU nu veti gasi decat sfaturi pline de bunavointa, dar nu de specialitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mancam linistiti si citeam niste intrebari si vad asta ce crezi ca s-a intamplat am vomat.