| RoOxX a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de ajutorul vostru.Deci,am racit.Sunt bolnava.De vineri a inceput sa ma doara putin capul la scoala, iar sambata m-am trezit cu febra 39 cu ceva. Mama e asistenta si a inceput sa imi dea antibiotice(Augmentin) si nurofen alternat cu panadol+medicamente de tuse. Duminica, eram si mai rau, am avut si lipsa de calciu si mi-a pus o branula pe care fac gentamicina.
Dar nu pot sa scap de ameteli si de stari de voma.Nu stiu ce sa fac.Stiu ca e un virus, pentru ca sunt multi bolnavi, dar nu mai suport.Va rog, ajutati-ma.

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

O băiță cu apă fierbinte (cât suporți) în care pui sare grunjoasă la picioare, apoi te împachetezi bine și stai la căldurică. Bei ceaiuri călduțe cu miere și lămâie. Dacă transpiri te schimbi imediat. Însănătoșire grabnică!